Vokietijos Bundestagas kartu su trimis Berlyno universitetais siūlo galimybę trims Lietuvos universitetų absolventams pretenduoti į Vokietijos Bundestago tarptautinę parlamento stipendiją. Penkių savaičių trukmės programą sudaro paskaitos, seminarai ir stažuotė Vokietijos Bundestago parlamento biure. Jaunuoliai susipažins su Vokietijos parlamentine sistema bei politinių sprendimų priėmimo procesais, įgis praktinės parlamentinio darbo patirties.

Programa truks nuo 2019 m. kovo 1 d. iki liepos 31 dienos. Ji skirta auštųjų mokyklų absolventams, pagal savo kvalifikaciją, asmenines savybes ir siekius planuojantiems Lietuvoje užimti vadovaujančias pozicijas. Stipendija orientuota į aukštos kvalifikacijos, politika besidomintį jaunimą, kuris, pasibaigus programai, nori grįžti į savo tėvynę ir ten aktyviai ir atsakingai kurti demokratinę savo šalies ateitį.

Paraiškas Vokietijos Bundestago tarptautinei parlamento stipendijai 2019 – iesiems metams gauti gali teikti absolventai, turintys Lietuvos Respublikos pilietybę, universitetinį išsilavinimą bei labai geras vokiečių kalbos žinias. Organizatoriai atkreipia dėmesį ir į amžiaus ribą: kandidatas turi būti ne vyresnis nei 30 metų stipendijos gavimo pradžioje, vadinasi, paraiškas gali teikti gimusieji po 1989 m. kovo 1 dienos.

Dalyviams Vokietijos Bundestago lėšomis bus skiriama mėnesinė 500 eurų dydžio stipendija ir suteikiamas būstas, o susiradus būstą patiems, kas mėnesį mokama po 300 eurų. Be to, bus padengiamos draudimo ir kelionės išlaidos: sveikatos draudimo, draudimo nuo nelaimingų atsitikimų ir civilinės atsakomybės draudimo išlaidos bei sumokami administraciniai mokesčiai bei socialiniai įnašai. Apmokamos bus ir kelionės išlaidos į Berlyną ir atgal.

Paraiškas absolventai kviečiami siųsti Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadai Vilniuje iki 2018 m. birželio 30 dienos. Stipendininkų atranką atlieka nepriklausoma Vokietijos Bundestago Atrankos komisija.

Daugiau informacijos apie šią programą galite rasti čia.

 

LAMA BPO atstovė spaudai

Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė

El. p. atstovas.spaudai@lamabpo.lt

Mob. tel. +370 616 45915