Jau šį ketvirtadienį, sausio 17 d., Kauno „Žalgirio“ arenoje laukiami moksleiviai, ieškantys atsakymo į jiems svarbiausią klausimą – kokį kelią pasirinkti baigus mokyklą. Visi besidomintys studijų naujovėmis kviečiami į 18-ąjį kartą organizuojamą „Aukštųjų mokyklų mugę“, kurioje ne tik rasite atsakymus į visus rūpimus klausimus, bet ir atrasite savo supergalią.

Priimant svarbius sprendimus labai svarbu išsiaiškinti ir įvertinti visas galimybes, atrasti stipriąsias savo puses ir talentus, kurie padėtų siekti savų tikslų ir sėkmingai kopti karjeros laiptais. Būtent „Aukštųjų mokyklų mugėje“ dalyvaujančios švietimo įstaigos padės būsimiems studentams išsirinkti svajonių studijų programą. Moksleiviai turės galimybę iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, išsiaiškinti priėmimo į universitetus, kolegijas ir profesinio mokymo įstaigas tvarkas.

Iš karto po atidarymo 10:30 val. Žalgirio arenos amfiteatre apie studijų finansavimo koncepciją bei laisvės rinktis studijų kryptį ir valstybės intereso dermę diskutuos Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, Prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos viceprezidentas prof. Eugenijus Valatka, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas Nerijus Varnas, politologė Rima Urbonaitė,  Viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė, Moksleivių sąjungos prezidentė Raminta Matulytė, Įmonės „Linkbalta“ vadovas Saulius Valius.

Arenos amfiteatro erdvėje bus galima stebėti dalyvių prisistatymus, klausytis išskirtinių asmenybių skaitomų paskaitų. Savo srities specialistai pasakos, kaip pažinti save ir tapti lyderiais, kaip išmokti priimti svarbiausius sprendimus, apie emocinio intelekto svarbą pasirenkant gyvenimo kelią, „1000 ir 1 inovacijų naktį“, socialinių tinklų praktinę naudą, inžinerinių specialybių absolventų integraciją tarptautinėje darbo rinkoje, virtualiąją statybos aplinką, biosensorių išskirtinumą, gyvūnijos ir žmogaus sąveiką ir kt. Taip pat bus pristatoma „Investuok į save, tapk karininku!“ programa. Renginyje bus gausu inovacijų ir išradimų, studentų darbų ir naujų projektų pristatymų.

Kasmet keičiantis priėmimo reikalavimams tiek aukštosiose mokyklose, tiek profesinio mokymo įstaigose, neužtenka tik žinoti, kur nori studijuoti ar mokytis. Sėkmingam pasirinkimui labai svarbu teisingai pasverti savo galimybes, žinoti studijų programų konkurencingumą ir esminius 2019 m. bendrojo priėmimo pokyčius. LAMA BPO konsultantai visus besidominčius priėmimu į Lietuvos aukštąsias mokyklas supažindins su minimaliais reikalavimais stojantiesiems, konkursinio balo sandara, galimybėmis gauti papildomų balų ir, žinoma, papasakos, kaip užpildyti prašymą, kokius žingsnius atlikti ir ko nepamiršti, kad sėkmingai įstotumėte į norimą studijų programą.

Jau porą metų priėmimas į profesinio mokymo įstaigas taip pat sėkmingai vykdomas centralizuotai per Bendrojo priėmimo informacinę sistemą. Besidomintys profesinio mokymo įstaigose vykdomomis programomis mugėje sužinos apie priėmimo į profesines mokyklas sąlygas ir pasirinkimo galimybes pagal jau turimą išsilavinimą. Planuojantiems dalyvauti šių metų priėmime į profesinio mokymo įstaigas LAMA BPO konsultantai papasakos, kaip naudotis Bendrojo priėmimo informacine sistema ir kokių dokumentų nepamiršti pateikti.

„Aukštųjų mokyklų mugėje“ laukiami visi norintys susipažinti su artėjančiu nauju gyvenimo etapu, pasisemti motyvacijos ir noro nerti į mokslo ir žinių pasaulį. Pasauliui sparčiai žengiant į priekį jaunas žmogus turi būti žingeidus, o suradęs savo stipriąsias savybes, atradęs savo supergalią ir pasirinkęs tinkamą kelią jis gali tapti tuo, kuo nori, prisidėti prie savo šalies gerovės augimo.