Likus kiek daugiau nei trims savaitėms iki prašymų priimti studijuoti teikimo pabaigos, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje užsiregistravo per 19 tūkst. stojančiųjų. Užpildžiusieji savo prašymus pareiškė daugiau kaip 49 tūkst. pageidavimų. Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir koreguoti dar galima iki liepos 23 d. 12 val.

„Atkreiptinas dėmesys į tai, kad aukštosios mokyklos dar papildė studijų programų sąrašus, todėl stojantieji turėtų būti atidūs ir domėtis LAMA BPO tinklalapyje pateikiama informacija“, – pažymi LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas.

Populiariausių aukštųjų mokyklų penketukas jau kelis metus išlieka toks pat. Savo prašymuose pirmuoju prioritetu stojantieji dažniausiai nurodo Vilniaus universiteto, Kauno kolegijos, Vilniaus kolegijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno technologijos universiteto studijų programas.

Kaip ir pernai, stojantieji pirmuoju prioritetu dažniausiai renkasi sveikatos mokslų (20 proc.)  ir verslo ir viešosios vadybos (15 proc.) studijų krypties programas. Pirmenybę menams teikia 12 proc., socialiniams mokslams – 11 proc., inžinerijos mokslams –  10 proc. abiturientų. Informatikos mokslų krypties programas renkasi 8 proc. stojančiųjų.

Universitetinio išsilavinimo siekiantys asmenys jau keletą metų iš eilės pirmenybę teikia Medicinos studijų programai Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Vilniaus universitete. Pirmuoju prioritetu taip pat nemažai stojančiųjų renkasi Odontologijos studijų programą Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Programų sistemas Kauno technologijos universitete. Panašus skaičius asmenų renkasi Psichologijos studijų programą Vilniaus universitete, Muzikos atlikimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Veterinarinę mediciną Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Į programų dešimtuką patenka ir Teisė, Politikos mokslai bei Programų sistemos Vilniaus universitete.

Besirenkantys kolegines studijas pirmuoju prioritetu renkasi Kosmetologiją Kauno kolegijoje ir Vilniaus kolegijoje vykdomas Bendrosios praktikos slaugos taip pat Vaikystės pedagogikos studijų programas. Bendrosios praktikos slauga populiari ir Kauno kolegijoje. Šioje aukštojoje mokykloje panašus skaičius stojančiųjų renkasi Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą ir Logistiką. Vilniaus kolegijoje populiarios Programų sistemos, Tarptautinis verslas, Higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija. Nemažai stojančiųjų renkasi ir Socialinio darbo studijų programą Kauno kolegijoje bei Automobilių techninį eksploatavimą Kauno technikos kolegijoje.

Motyvacijos vertinimui šiemet užsiregistravo 831 stojantysis, pretenduojantis stoti į pedagogo kvalifikaciją teikiančias studijų programas. Laikyti vieną ar daugiau stojamųjų egzaminų į menų ir meno pedagogikos studijų programas užsiregistravo daugiau kaip 1,7 tūkst. stojančiųjų.

Kvietimai studijuoti bus skelbiami liepos 26 d. iki 12 val., juos stojantieji ras prisijungę prie savo elektroninio prašymo informacinėje sistemoje, taip pat gaus nurodytu elektroninio pašto adresu.

Visą informaciją apie bendrąjį priėmimą, studijų programas, stojamųjų egzaminų laikymo ir motyvacijos vertinimo datas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: www.lamabpo.lt.

 

LAMA BPO atstovė spaudai

Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė

El. p. atstovas.spaudai@lamabpo.lt

Mob. tel. +370 616 45915