2021-07-01

Visą mėnesį besitęsiančiame bendrajame priėmime į universitetus ir kolegijas Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) užsiregistravo 16,5 tūkst. stojančiųjų. Iš jų per 10 tūkst. asmenų jau užpildė pagrindinio priėmimo pirmojo etapo prašymus ir pareiškė daugiau nei 37,7 tūkst. pageidavimų.

Šiuo metu daugumą prašymų studijuoti pateikė ankstesniais metais baigę mokyklas, ir tik maždaug trečdalis – 2021-ųjų abiturientai. Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir koreguoti dar galima iki rugpjūčio 5 d. 12 valandos.

Šiuo metu stojantieji į aukštąsias mokyklas savo prašymuose aukščiausiu pageidavimu dažniausiai nurodo Sveikatos mokslų (19 proc.), Verslo ir viešosios vadybos (15 proc.), Socialinių mokslų (13 proc.), Menų (13 proc.), Inžinerijos mokslų (9 proc.) studijų krypčių grupių programas.

Siekiantys studijuoti universitetuose prioritetą teikia studijoms Vilniaus universitete, jį pirmuoju pageidavimu renkasi 1822 asmenys. Toliau rikiuojasi Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas. Juose studijuoti pageidauja atitinkamai 586, 535 ir 490 asmenų.

Populiarumu jau keletą metų nenusileidžia Medicinos studijų programa tiek Lietuvos sveikatos mokslų universitete, tiek Vilniaus universitete, kuriame nemažai stojančiųjų renkasi Psichologijos, Teisės, Kūrybos komunikacijos, Kriminologijos, Odontologijos, studijų programas. Mykolo Romerio universitete populiari Teisės ir ikiteisminio proceso studijų programa, Vytauto Didžioje universitete – Psichologijos studijų programa, Lietuvos sveikatos mokslų universitete Veterinarinės medicinos studijų programa taip pat patenka į populiariausiųjų dešimtuką.

Norintys studijuoti kolegijose stojantieji prašymuose dažniausiai nurodo Kauno kolegiją, ją pirmuoju prioritetu pasirinko 636 asmenys, ir Vilniaus kolegiją (542), pirmenybę studijuoti Klaipėdos valstybinėje kolegijoje teikia 228 stojantieji.

Dažniausiai stojantieji renkasi Bendrosios praktikos slaugos studijų programą tiek Vilniaus kolegijoje, tiek ir Kauno kolegijoje. Panašus skaičius stojančiųjų renkasi Kauno kolegijoje vykdomas Kosmetologijos, Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, Logistikos, Burnos higienos studijų programas bei Vilniaus kolegijoje vykdomas Vaikystės pedagogikos, Tarptautinio verslo, Higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos studijų programas.

Per pirmąjį bendrojo priėmimo mėnesį jau įvertinta beveik 600 stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacija, iš jų – 569 gavo teigiamą įvertinimą. Motyvacijos įvertinimui iš viso užsiregistravo kiek daugiau nei 1 tūkst. asmenų. Studijuoti pagal ugdymo mokslų studijų programas gali būti pakviesti tik asmenys, turintys teigiamą motyvacijos įvertinimą.

Laikyti vieną ar daugiau stojamųjų egzaminų į meno krypties studijų programas užsiregistravo daugiau nei 1,5 tūkst. stojančiųjų. Juose jau dalyvavo 366 asmenys.

Primename, kad pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija vyks iki rugpjūčio 2 d., o motyvacijos vertinimai vyks iki rugpjūčio 3 dienos. Atkreipiamas dėmesys, kad meno krypčių ir ugdymo mokslų studijų programas įtraukti į savo prašymą galima ne vėliau kaip 24 val. iki prasidedant stojamajam egzaminui arba motyvacijos vertinimui. Jų neišlaikęs stojantysis negali dalyvauti konkurse meno krypčių ir ugdymo mokslų studijų programose.

Kadangi siunčiamas tik vienas kvietimas studijuoti, atkreipiame dėmesį, kad labai svarbu teisingai užpildyti prašymą. Pirmuoju pageidavimu stojantysis turėtų nurodyti labiausiai norimą studijų programą su pasirinktu finansavimo šaltiniu ir atitinkamai pagal svarbą išrikiuoti kitus pageidavimus. Pagrindinio priėmimo metu jų į savo prašymą galima įtraukti ne daugiau kaip 9.

Apie pagrindinio priėmimo rezultatus stojantieji bus informuoti rugpjūčio 9 d. tiek informacinėje sistemoje, tiek elektroniniu paštu. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti tiek elektroniniu būdu (nuo rugpjūčio 9 d. 15 val.), tiek atvykę į aukštąją mokyklą (nuo rugpjūčio 10 d. 8 val.) iki rugpjūčio 12 d. 15 valandos.

Rugpjūčio 13–16 dienomis vyks papildomas priėmimas. Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 20 d. iki 12 val.

Daugiau informacijos apie bendrąjį priėmimą galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: www.lamabpo.lt.