Pasibaigus pavasario stojamųjų egzaminų sesijai į universitetų meno studijų programas, organizatoriai džiaugiasi, kad joje dalyvavo motyvuoti stojantieji. Pirmą kartą šalyje išankstinius stojamuosius egzaminus vykdė Vilniaus dailės akademija (VDA) ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Apie stojamųjų egzaminų rezultatus stojantieji gali sužinoti prisijungę prie savo paskyros Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje. Rezultatai taip pat buvo siunčiami elektroniniu paštu.

VDA prorektorės studijoms profesorės Eglės Gandos Bogdanienės teigimu, pavasario stojamieji egzaminai tapo pamoka rengiantis didesniems stojančiųjų srautams vasaros stojamuosiuose egzaminuose. Juose dalis pokalbių pirmą kartą vyko naudojantis informacinių technologijų komunikacinėmis galimybėmis. Inovatyvių technologijų pagalba stojantieji demonstravo savo kūrybinius darbus, kuriuos stebėjo ir komentavo vertinimo komisijos nariai iš skirtingų geografinių fakultetų.

„Reikia pastebėti, kad didžioji dalis atvykusių į pavasario stojamuosius buvo labai gerai pasirengę, kai kurie baigiantys arba jau baigę specializuotas meno mokyklas“, – tikina E. G. Bogdanienė.

VDU prorektorė docentė Laima Taparauskienė taip pat džiaugiasi, kad pavasario stojamųjų egzaminų sesijoje dalyvavo motyvuoti ir gerai pasirengę stojantieji, kurie nustebino savo įgūdžiais bei geru pasirengimu menų studijoms.

 „Tiek universitetui, tiek stojantiesiems ši pavasario egzaminų sesija naudinga ir dėl praktinių aspektų: vieni galėjo įsivertinti savo galimybes bei susipažinti su universitetu dar iki pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas, kiti – pabendrauti su naujos kartos būsimais menų krypties studentais bei įvertinti jų poreikius ir interesus“, – tikina L. Taparauskienė.

Pavasario stojamųjų egzaminų sesijos dalyviai ir organizatoriai susipažino su nauja šiais metais įsigaliojusia tvarka, mat nuo šiol pretenduojantiems į menų studijas universitetuose keičiasi konkursinio balo sandara. Brandos atestato įvertinimai bus reikalingi tik slenkstiniams reikalavimams įveikti, o į konkursinį balą neskaičiuojami, juos pakeičia stojamojo egzamino įvertinimas.

Nedalyvavusieji pavasario egzaminų sesijoje, kuri vyko kovo mėnesį, stojantieji galės registruotis birželio 1–16 d. ir laikyti stojamuosius egzaminus vasaros pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos metu. Jaunuoliai, dalyvavę pavasario egzaminų sesijoje ir neišlaikę stojamojo egzamino pavasario sesijoje, jo perlaikyti pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos metu nebegalės, tačiau galės pretenduoti į kitas menų studijų programas.