2020-08-28

Nuo rugpjūčio 28 d. ­iki rugpjūčio 31 d. 14 val. stojantieji į Lietuvos aukštąsias mokyklas gali registruoti prašymus ir dalyvauti papildomame priėmime. Papildomame priėmime galima pretenduoti į likusias laisvas studijų vietas universitetuose ir kolegijose. Į valstybės finansuojamas studijų vietas ir studijų stipendijas gali pretenduoti tik tie stojantieji, kurie pagrindinio priėmimo metu nesudarė jokios sutarties arba sudarė valstybės nefinansuojamų studijų sutartį.

Papildomame priėmime gali dalyvauti tiek Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) pagrindinio priėmimo metu savo prašymą įregistravę asmenys, tiek jo neįregistravusieji. Norintieji jame dalyvauti kviečiami teikti prašymus BPIS, jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį. Šiame etape teikiamas naujas prašymas, kuriame galima nurodyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus.

Papildomo priėmimo laikotarpiu vyks ir stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimas, ir kai kurie stojamieji egzaminai į meno krypčių programas.

Kvietimai studijuoti bus siunčiami elektroniniu paštu rugsėjo 4 dieną. Juos stojantieji taip pat matys prisijungę prie savo prašymo paskyros. Nuo rugsėjo 5 d. iki rugsėjo 7 d. 17 val. vyks studijų sutarčių sudarymas su aukštosiomis mokyklomis. Stojančiųjų patogumui daugelis aukštųjų mokyklų suteikia galimybę sutartis sudaryti elektroniniu būdu. Šių mokyklų sąrašą galima rasti čia: http://bakalauras.lamabpo.lt/aukstosios-mokyklos/el-studiju-sutarciu-sudarymas/ .

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ragina stojančiuosius rinktis valstybei reikalingas žemės ūkio ir miškininkystės studijas, taip pat regionų plėtrai aktualias informatikos, matematikos ir inžinerijos studijas Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiančiuose universitetuose ir kolegijose. Šias studijų kryptis pasirinkusiems pirmakursiams bus mokamos 200 eurų stipendijos. 142 žemės ūkio ir miškininkystės studijų pirmakursiams stipendijas kas mėnesį nuo šio rudens iki metų pabaigos skirs Žemės ūkio ministerija. Ekonomikos ir inovacijų ministerija numato 200 eurų mėnesines stipendijas visą studijų laikotarpį mokėti 420 studentų, pasirinkusių regionų plėtrai aktualias informatikos, matematikos ir inžinerijos studijas Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiančiuose universitetuose ir kolegijose.

 

Kontaktai pasiteirauti:

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO)

El. p. info@lamabpo.lt

atstovas.spaudai@lamabpo.lt

 

Daugiau informacijos: www.lamabpo.lt