Artėjant vasarai profesinio orientavimo specialistai sulaukia vis daugiau klausimų apie bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas procesą. Siekiant aptarti svarbiausius šių metų bendrojo priėmimo aspektus, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pakvietė profesinio orientavimo specialistus į nuotolinius mokymus. Juose šiemet dalyvavo 247 bendrojo ugdymo mokyklų atstovai iš visos Lietuvos.

„Nuo jūsų, gerbiamų mokytojų, kokybiško darbo su abiturientais tikrai priklauso labai daug. Visi puikiai suprantame, kad protingai pasirinkta studijų kryptis bus naudinga ir abituriento širdžiai, ir kišenei, ir būsimai karjerai, ir valstybei“, – prasidėjus mokymams sakė LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas.

Renginio metu Nacionalinio švietimo agentūros pavaduotoja Asta Ranonytė kalbėjo apie tai, kaip pasirengti brandos egzaminams, pristatė egzaminų vykdymo aktualijas. „Investuok Lietuvoje“ Talentų plėtros komandos vadovas Vydūnas Trapinskas papasakojo, kokių profesijų ir kompetencijų šiuolaikinėje darbo rinkoje reikia labiausiai. LAMA BPO vyresnioji konsultantė Odeta Kardauskė pristatė 2021 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir reikalavimus stojantiesiems.

Tam, kad naujos žinios būtų lengviau įsisavintos, mokymų dalyviai atliks ir praktinius darbus. Savarankiškai jungdamiesi prie Bendrojo priėmimo informacinės sistemos (BPIS) mokomosios versijos profesinio orientavimo specialistai turės galimybę užpildyti bendrojo priėmimo prašymą. Išbandę šią sistemą jie geriau supras jos veikimo principą, o tai leis efektyviau konsultuoti moksleivius prašymų pildymo laikotarpiu.

Mokymuose dalyvavę profesinio orientavimo specialistai dar kartą susitiks balandžio 28 d. Nuotolinio užsiėmimo metu jie dalinsis savo įžvalgomis ir patirtimi perduodant mokymų metu gautas žinias moksleiviams, aptars dažniausiai kylančius klausimus ir iššūkius.

Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis el. paštu info@lamabpo.lt arba konsultuotis telefonu (8-37) 280 400.

Daugiau informacijos apie bendrąjį priėmimą į Lietuvos aukštąsias mokyklas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: lamabpo.lt