Artėjant bendrajam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas – geros naujienos stojantiesiems. Šiemet valstybės finansavimas bus skirtas didesnei daliai stojančiųjų: universitetinėms ir koleginėms pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms valstybės finansavimą numatoma skirti 16,5 tūkst. vietų, iš jų – 300 studijų stipendijų vietų. Praėjusiais metais valstybės finansuojamų studijų vietų buvo skirta mažiau nei 13 tūkst.

Stojantieji jau gali susipažinti su Bendrojo priėmimo į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas 2020 m. tvarkos aprašu. Jame skelbiami slenkstiniai reikalavimai stojantiesiems į šalies aukštąsias mokyklas, taip pat šių metų bendrojo priėmimo datos. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad, kitaip negu anksčiau, priėmimą sudarys du etapai: pagrindinis ir papildomas. Tiesa, šiemet atsirado ypatingų aplinkybių, todėl datos gali keistis, bet vargu ar daug.

Jau atnaujinta ir konkursinio balo skaičiuoklė. Joje įvedus prognozuojamus ar jau išlaikytus brandos egzaminų įvertinimus bei metinius pažymius galima preliminariai įsivertinti galimybę įstoti į norimas studijas universitete ar kolegijoje. Stojantiesiems rinktis šiemet pasiūlyta 651 studijų programa. Visą programų sąrašą rasite LAMA BPO tinklalapyje.

Visą informaciją apie bendrąjį priėmimą į Lietuvos aukštąsias mokyklas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje: www.lamabpo.lt.