Liepos 24 d. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbė 2017 metų pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatus. Informacija apie kvietimą užimti valstybės finansuojamą studijų vietą arba nefinansuojamą studijų vietą su stipendija ar be jos stojantiesiems išsiųsta elektroniniu laišku. Ją kiekvienas stojantysis gali matyti ir prisijungęs prie savo prašymo paskyros.

Šiais metais bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas sistemoje įsiregistravo 32 846 asmenys (2016 m. – 33 598), iš jų prašymus ir brandos atestatų duomenis pateikė 28 068 asmenys (2016 m. – 29 197). Aukštųjų mokyklų nustatytus reikalavimus, taip pat švietimo ir mokslo ministro nustatytus minimalius rodiklius valstybės finansuojamoms vietoms užimti ar studijų stipendijai gauti tenkino 25 322 asmenys (2016 m. – 27 757), iš jų 15 169 – šių metų abiturientai (2016 m. – 16 024).

Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose pakviesti 14 062 (2016 m. – 14 139) asmenys: universitetuose 7 678 (2016 m. – 7 424), kolegijose 6 384 (2016 m. – 6 715). Į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesti 8 615 stojančiųjų (2016 m. – 10 641): universitetuose – 4 200 (2016 m. – 6 226), kolegijose – 4 415 (2016 m. – 4 415). Iš viso pakviesti 22 677 stojantieji (2016 m. – 24 780). Visi valstybiniai universitetai reikalavo ne mažesnio konkursinio balo kaip 3, didžioji dalis kolegijų – 1,6. Dėl šio reikalavimo universitetai į valstybės nefinansuojamas vietas pakvietė gerokai mažiau stojančiųjų negu pernai, tačiau galės užtikrinti geresnę studijų kokybę dėl geresnio studentų pasirengimo.

Daugiausia kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose vietose sulaukė stojantieji į Vilniaus (2 662), Kauno technologijos (1 610) ir Vilniaus Gedimino technikos (1 306) universitetus. Kolegijose daugiausia kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose vietose sulaukė stojantieji į Vilniaus (1 944), Kauno (1 487), Vilniaus technologijų ir dizaino (593) kolegijas.

Kaip ir pernai, daugiausia asmenų studijuoti valstybės finansuojamoje ar nefinansuojamoje studijų vietoje su studijų stipendija pakviesta į programų sistemas (352) Kauno technologijos universitete ir Vilniaus kolegijoje (202). Studijuoti šiose programose pakviesta keliomis dešimtimis studentų daugiau nei pernai. Šiemet gerokai daugiau asmenų taip pat pakviesta studijuoti ekonomiką (196) Vilniaus universitete, programų inžineriją (152) Vilniaus Gedimino technikos universitete, informacijos sistemas (137) ir tarptautinį verslą (126) Vilniaus kolegijoje.

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti aukštosiose mokyklose bus sudaromos nuo liepos 25 d. iki liepos 27 d. 17 val. Dalis didžiųjų aukštųjų mokyklų sudarys galimybę studijų sutartis pasirašyti elektroniniu būdu (apie tai daugiau informacijos http://bakalauras.lamabpo.lt/aukstosios-mokyklos/el-studiju-sutarciu-sudarymas/ ).

Aukštoji mokyklaKvietimų studijuoti į valstybės finansuojamas ir studijų stipendijų vietas (vf+vnf/st) skaičiusPokytis proc.

(vf+

vnf/st)

Kvietimų studijuoti į valstybės nefinansuojamas vietas (vnf) skaičiusPokytis proc.

(vf+

vnf/st+

vnf)

2017 m.2016 m.2017 m.2016 m.
Universitetai
Aleksandro Stulginskio universitetas1831820,589363-50,1
Balstogės universiteto filialas Vilniuje00 402937,9
Europos humanitarinis universitetas00 319-84,2
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija615315,10015,1
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas1231184,21341217,5
Kauno technologijos universitetas1 6101 5533,7325443-3,1
Kazimiero Simonavičiaus universitetas24-50,01458-74,2
Klaipėdos universitetas138160-13,8183435-46,1
LCC tarptautinis universitetas47-42,96042,9
Lietuvos edukologijos universitetas105191-45,0132286-50,3
Lietuvos muzikos ir teatro akademija13610332,0294710,0
Lietuvos sporto universitetas7487-14,9264344-21,6
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas46841213,6660762-3,9
Mykolo Romerio universitetas103115-10,4297683-49,9
Šiaulių universitetas4173-43,848130-56,2
Vilniaus dailės akademija21318713,968911,1
Vilniaus Gedimino technikos universitetas1 3061 2960,8407642-11,6
Vilniaus universitetas2 6622 4269,71 0051 1033,9
Vytauto Didžiojo universitetas449457-1,8496670-16,1

Iš viso universitetuose

7 6787 4243,44 2006 226-13,0

Kolegijos

Alytaus kolegija106118-10,26797-19,5
Kauno kolegija1 4871 515-1,8619687-4,4
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija149230-35,25745-25,1
Kauno technikos kolegija469500-6,2110146-10,4
Klaipėdos valstybinė kolegija555608-8,7384405-7,3
Kolpingo kolegija01 -100,01027043,7
Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla181219-17,45058-16,6
Lietuvos verslo kolegija3618100,086119-10,9
Marijampolės kolegija79120-34,28971-12,0
Panevėžio kolegija163171-4,7106157-18,0
Socialinių mokslų kolegija0146-100,098463526,0
Šiaulių valstybinė kolegija292374-21,9162199-20,8
Šv. Ignaco Lojolos kolegija7621261,99312714,2
Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla302520,081112-19,0
Utenos kolegija145203-28,6194228-21,3
V.A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla02-100,0
5826107,1
Vilniaus dizaino kolegija3135-11,47069-2,9
Vilniaus kolegija1 9441 75910,57097197,1
Vilniaus kooperacijos kolegija15147,13356-31,4
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija593620-4,4220260-7,6
Vilniaus verslo kolegija3316106,314112920,0
Iš viso kolegijose6 3846 715-4,94 4154 415-3,0
IŠ VISO14 06214 139-0,5 8 61510 641-8,5

 

Didžiausią valstybės finansuojamų vietų (vf+vnf/st) kviečiamųjų skaičių surinkusios studijų programos:

Eil. Nr.Aukštoji mokyklaStudijų programaPakviestųjų į vf vietas sk.
Universitetai
1.Kauno technologijos universitetasProgramų sistemos352
2.Vilniaus universitetasEkonomika196
3.Vilniaus universitetasPolitikos mokslai156
4.Vilniaus Gedimino technikos universitetasProgramų inžinerija152
5.Vilniaus universitetasMedicina145
6.Vilniaus universitetasTeisė138
7.Vilniaus universitetasProgramų sistemos130
8-9.Vilniaus Gedimino technikos universitetasMultimedija ir kompiuterinis dizainas114
8-9.Vilniaus Gedimino technikos universitetasStatybos inžinerija114
10.Vilniaus universitetasPsichologija112
11.Lietuvos sveikatos mokslų universitetasMedicina109
12.Vilniaus universitetasInformatika96
13-14.Kauno technologijos universitetasStatybos inžinerija92
13-14.Vilniaus Gedimino technikos universitetasTransporto inžinerija92
15.Vilniaus universitetasAnglų ir kita užsienio kalba81

Kolegijos

1.Vilniaus kolegijaProgramų sistemos202
2.Vilniaus kolegijaBendrosios praktikos slauga143
3.Vilniaus kolegijaInformacijos sistemos137
4.Kauno technikos kolegijaAutomobilių techninis eksploatavimas129
5.Vilniaus kolegijaTarptautinis verslas126
6.Kauno technikos kolegijaAutotransporto elektronika116
7.Kauno kolegijaMultimedijos technologija102
8Kauno kolegijaKompiuterinių tinklų administravimas100
9.Kauno kolegijaBendrosios praktikos slauga87
10-11.Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijaAutomobilių techninis eksploatavimas86
10-11.Vilniaus kolegijaTurizmo vadyba86
12.Kauno technikos kolegijaStatybos inžinerija82
13Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijaAutomobilių elektronikos sistemos81
14-15.Lietuvos aukštoji jūreivystės mokyklaJūrų laivavedyba75
14-15.Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijaStatyba75

 

Didžiausią valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų su stipendija ar be jos (vf+vnf/st+vnf) kviečiamųjų skaičių surinkusios studijų programos:

Eil. Nr.Aukštoji mokyklaStudijų programaPakviestųjų sk.
Universitetai
1.Kauno technologijos universitetasProgramų sistemos380
2.Lietuvos sveikatos mokslų universitetasMedicina308
3.Vilniaus universitetasEkonomika269
4.Vilniaus universitetasTeisė259
5-6.Vilniaus universitetasMedicina185
5-6.Lietuvos sporto universitetasTreniravimo sistemos185
7.Vilniaus universitetasPolitikos mokslai175
8.Vilniaus Gedimino technikos universitetasProgramų inžinerija170
9.Lietuvos sveikatos mokslų universitetasVeterinarinė medicina150
10.Lietuvos sveikatos mokslų universitetasFarmacija144
11.Vilniaus Gedimino technikos universitetasMultimedija ir kompiuterinis dizainas143
12.Vilniaus universitetasProgramų sistemos130
13.Vilniaus Gedimino technikos universitetasStatybos inžinerija118
14.Vilniaus universitetasPsichologija115

15.

Vilniaus universitetasInformatika

100

Kolegijos

1.Vilniaus kolegijaProgramų sistemos220
2-3.Vilniaus kolegijaBendrosios praktikos slauga185
2-3.Socialinių mokslų kolegijaEstetinė kosmetologija185
4.Vilniaus kolegijaTarptautinis verslas184
5.Kauno technikos kolegijaAutomobilių techninis eksploatavimas162
6.Vilniaus kolegijaInformacijos sistemos150
7.Socialinių mokslų kolegijaKūrybos ir pramogų industrijos140
8.Kauno technikos kolegijaAutotransporto elektronika135
9.Vilniaus kolegijaBuhalterinė apskaita126
10.Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijaTransporto logistika121
11.Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijaAutomobilių techninis eksploatavimas111
12-13.Kauno kolegijaKompiuterinių tinklų administravimas110
12-13.Kauno kolegijaMultimedijos technologija110
14.Socialinių mokslų kolegijaTarptautinė prekyba ir muitinės logistika108
15.Kauno technikos kolegijaStatybos inžinerija107

Nuo liepos 28 d. 12 val. iki liepos 30 d. 17 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas, kurio metu LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji galės atnaujinti savo prašymą keisdami pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalės įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio.

Antrajame etape stojantieji gali pretenduoti:

  • į valstybės finansuojamą arba į valstybės nefinansuojamą studijų vietą su studijų stipendija, jeigu pirmojo etapo metu sudarė valstybės nefinansuojamą studijų sutartį su aukštąja mokykla (bet negavo studijų stipendijos);
  • į valstybės finansuojamą arba į valstybės nefinansuojamą studijų vietą su studijų stipendija, jeigu negavo jokio kvietimo;
  • tik į valstybės nefinansuojamą studijų vietą, jeigu pirmajame etape su aukštąja mokykla sudarė studijų sutartį dėl valstybės finansuojamos vietos ar valstybės nefinansuojamos vietos su studijų stipendija .

 

Daugiau išsamios informacijos apie bendrąjį priėmimą rasite tinklalapyje www.lamabpo.lt

 

LAMA BPO atstovė spaudai
Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė
El. p. atstovas.spaudai@lamabpo.lt
Mob. tel. +370 616 45915