Šiemet Kaune vykusioje jau 18–oje Aukštųjų mokyklų mugėje, prie kurios prisijungė ir Profesinio mokymo mugė, lankęsi paskutiniųjų klasių moksleiviai itin kruopščiai rinko informaciją. Organizatorių kvietimas atrasti savo supergalią skatino moksleivius atrasti savo stipriąsias savybes, kurių reikia sau tinkamiausiam profesiniam keliui atrasti ir juo žengti.

  „Čia aš radau atsakymą, kur tiksliai noriu studijuoti“, – tikino renginyje sutikta Aistė. „Džiaugiuosi atvykusi, nes iki mugės blaškiausi, o iš mugės išeinu turėdama du variantus “, – apie tai, kaip sekasi ruoštis artėjančiam bendrajam priėmimui ir atrasti savo svajonių studijų programą, pasakojo Viktorija.

Žalgirio arenos amfiteatre apie asmens laisvės rinktis studijų kryptį ir valstybės intereso dermę diskutavo Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, Prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė–Žvinienė, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos viceprezidentas prof. Eugenijus Valatka, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas Nerijus Varnas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento direktorius Albertas Žalys, politologė Rima Urbonaitė,  Viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė, Moksleivių sąjungos prezidentė Raminta Matulytė. Į diskusiją įsitraukę moksleiviai pasidalino savo patirtimi, kaip jiems sekasi rinktis studijas ir su kokiomis problemomis jie susiduria.

Arenos amfiteatro erdvėje netrūko įdomių pristatymų ir pasirodymų. Čia apsilankė net ir keturkojis terapeutas – šuo, asistuojantis terapijai ir padedantis žmonėms sveikti. Visą dieną moksleiviai klausėsi pranešimų apie tai, kaip pažinti save ir tapti lyderiais, kaip išmokti priimti svarbiausius sprendimus, apie emocinio intelekto svarbą pasirenkant gyvenimo kelią, inovacijas, socialinių tinklų praktinę naudą, inžinerinių specialybių absolventų integraciją tarptautinėje darbo rinkoje, virtualiąją statybos aplinką, biosensorių išskirtinumą, stojimo į kariuomenę privalumus.

Apsilankiusiems moksleiviams į jiems rūpimus klausimus padėjo atsakyti aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų atstovai. Renginyje buvo gausu inovacijų, išradimų, studentų darbų ir naujų projektų pristatymų. Inovacijų zonoje vykusiose praktinėse dirbtuvėse mokiniai išbandė virtualios realybės pramogas, kūrybinėse elektronikos dirbtuvėse litavo sintezatorių, galėjo atlikti kūno masės ir šuolio tikslumo analizes bei dalyvauti begalėje kitų pramogų. Profesinio mokymo mugės erdvėje atvykusieji buvo vaišinami įvairiais studentų kepiniais ir kitais skanėstais, grožio srityje besimokančios mokinės kvietė į jų grožio kampelį, kuriame ne tik dalijo patarimus, bet ir darė šukuosenas, makiažus.